featured
binance-yasaklama

Açıklama: Binance US için halka arz planları

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Changpeng Zhao, Binance’in teknoloji girişiminden finansal hizmet sağlayıcıya geçme planlarından bahsetti.

Binance’den ayrı olarak faaliyet gösteren ABD merkezli kripto para borsası Binance US, düzenleyicilerden gelen baskılara rağmen halka açılmak istiyor.

Küresel borsa Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, cuma günü düzenlenen REDeFiNE Tomorrow 2021 sanal blockchain zirvesinde düzenleme sorunları ve gelecek planları hakkında konuştu.

CEO, Binance’in gelecekte katı düzenlemelerle karşı karşıya kalacağına inandığını dile getirerek, şirketin “teknoloji girişiminden finansal hizmet sağlayıcısına dönüşme hedefinde olduğunu” belirtti. Zhao, Binance’in eski düzenleyicileri işe almak da dahil olmak üzere yasalara uyumluluk konusunda sıkı şekilde çalıştığını yineledi.

CEO, bugüne kadar düzenleyicilerle birlikte çalışma konusunda geri kaldıklarını itiraf ederek, yerel düzenleyicilerle ortak biçimde hareket etme ihtiyacının önemine dikkat çekti.

Şimdiye kadar küresel düzenleyicilerle iletişimde yetersiz kalmasına rağmen Binance, halka arza (IPO) gitmenin yollarını arıyor. CZ, önünde sonunda Binance US’in halka açılacağını düşündüğünü söyledi:

“Binance US, halka arz planlarından vazgeçmiyor. Çoğu düzenleyici, belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkez beklentisi içindedir. Halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bu yapıları kuruyoruz.”

2019’da faaliyete geçen Binance US, Binance’den bağımsız çalışıyor, geliştirdiği teknolojleri lisanslıyor ve küresel borsalardan marka desteği alıyor. Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetçisi Ofisi’nin eski denetçi vekili Brian Brooks, borsanın Coinbase borsası ile rekabet etmesine ve Amerika Birleşik Devletleri’nde genişlemesine yardımcı olmak için bu yılın başlarında Binance ABD’nin CEO’su oldu.

Binance, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere son zamanlarda küresel düzenleyicilerin kısıtlamalarına maruz kaldı. Daha önce bildirildiği gibi, hem ABD Adalet Bakanlığı hem de Gelir İdaresi, ABD’deki kullanıcıları ilgilendiren yasa dışı alım satım faaliyeti iddiasıyla Binance’i mercek altına aldı. Mart ayında Binance’in, ABD’li müşteriler tarafından iddia edilen alım satımlarla ilgili olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından soruşturulmaya başlandı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!