a
r
r

ABD’li Senatör, Hazine Bakanı Yellen’ı Kripto Dolandırıcılığa Karşı Uyardı

Kripto paralara ilgi çoğaldıkça dolandırıcılar yeni yöntemlerle yatırımcıları kandırmaya devam ediyor. Bu konuda ABD’li senatör Rick Scott, Hazine Bakanı Janet Yellen’a çeşitli uyarılarda bulundu.

ABD’li Senatör Rick Scott, Hazine Bakanı Janet Yellen’ı geçtiğimiz yıl yüzde 1.000 artış gösteren ve yatırımcıların korkulu rüyası olan kripto para dolandırıcılarına karşı önlem alması için gerekli çalışmayı başlatması yönünde uyarıda bulundu.

80 Milyon Dolarlık Vurgun

Amerika’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapora göre geçen yıl 80 milyon dolarlık bir vurgun söz konusu oldu. Bu da dolandırıcıların ne kadar sistematik çalıştığının bir göstergesi olarak önümüze çıktı. ABD’li senatör de bu rakamları göz önünde bulundurarak Yellen’e, “Bu, düzenlenmemiş bir sektör ve kripto para birimini çevreleyen endişe verici miktarda suç eylemi gerektiriyor” dedi.

Senatör Rick Scott Perşembe günü Hazine Bakanı Jenet Yellen’a kripto para birimlerini içeren artan sayıda dolandırıcılık konusundaki endişelerini dile getiren bir mektup yazdı. Senatör şunları yazdı:

“Bugün, sıradan yatırımcıların aldığı riskler ve kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık için önemli potansiyel hakkında endişeyle yazıyorum”

Dolandırıcılık Raporlarındaki İnanılmaz Artış

Dolandırıcılıkların sürekli olarak rapor edildiği Amerika’da bu rakam yüzde 1000 gibi büyük bir hacme ulaşmış durumda. Hal böyle olunca temsil ettiği insanların haklarını koruma isteyen Senatör Rick Scott, geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmayı kaynak göstererek şunları söyledi:

“Bu, düzenlenmemiş bir sektör ve kripto para birimini çevreleyen endişe verici miktarda suç faaliyeti eylem gerektiriyor”

Senatör mektubunda, yönetimin “tüketicileri ve meşru yatırımcıları yaygın kripto para dolandırıcılığından nasıl korumayı” planladığını ve Hazine Bakanlığının “ilk madeni para tekliflerinde ve kripto para alım satımında dolandırıcılığı ve dolandırıcılığı nasıl belirleyeceğini, durduracağını ve önleyeceğini” sordu.

Ayrıca, “yönetimin kripto para biriminin geliştirilmesi ve satışı için gereksiz yere çalkantılı ortama neden olabilecek herhangi bir yasal veya düzenleyici belirsizliği ele almayı planlama planı” ve Kongre’nin hangi “ek adımları” atması gerektiğini söyledi.

Senatör Scott ayrıca yönetimin “kripto para piyasalarını Komünist Çin ve Rusya da dahil olmak üzere düşmanlarımızın yabancı müdahalesinden korumak için ne yaptığını” sorguladı. Buna ek olarak, senatör “yönetimin bu konularda yatırımcılara ve yenilikçilere daha somut koruma ve rehberlik sunabilecek mevcut araçları” bilmek istiyor.

r
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.