featured
GARDEN CITY, TX - FEBRUARY 05: Flared natural gas is burned off at Apache Corporations operations at the Deadwood natural gas plant in the Permian Basin on February 5, 2015 in Garden City, Texas. Apache sends an estimated 50-52 million cubic feet per day of natural gas to this plant. As crude oil prices have fallen nearly 60 percent globally, many American communities that became dependent on oil revenue are preparing for hard times. Texas, which benefited from hydraulic fracturing and the shale drilling revolution, tripled its production of oil in the last five years. The Texan economy saw hundreds of billions of dollars come into the state before the global plunge in prices. Across the state drilling budgets are being slashed and companies are notifying workers of upcoming layoffs. According to federal labor statistics, around 300,000 people work in the Texas oil and gas industry, 50 percent more than four years ago. (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

ABD’li Bitcoin Madencilik Firması Alternatif Gazdan Üretim Yapıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Denver, Colorado merkezli Crusoe Energy, petrol yanarken ortaya çıkan gazdan yakaladığı enerjiyi Bitcoin madenciliği için kullanıyor. Firma şu anda Kuzey Amerika’nın en büyük BTC madencilerinden biri ve yakın tarihli bir rapora göre Coinbase Ventures ve Winklevoss’dan almayı başardı.

Yenilenebilir Enerji ile Bitcoin Madenciliği

Yenilenebilir kaynaklarla Bitcoin madenciliği yapmayı hedefleyen birçok firmaya alternatif enerji ile de bu işin olabileceğini gösteren Crusoe Energy, petrol sisteminin gaz patlamasından kaynaklanan CO2 eşdeğeri emisyonları %63’e kadar azaltabileceğini ve her birinin yaklaşık 1.700 arabayı yollardan çekmeye eşdeğer etkiye sahip olduğunu iddia ediyor.

Sistem, petrol sondajı endüstrisinde çalışıyor ve kuyularda doğal gazın bulunmasıyla ortaya çıkıyor. Crusoe, bu doğalgazı jeneratörlere yönlendirmek için bir boru sistemi kurdu ve Bitcoin madenciliğinde kullanıyor. Crusoe Energy başkanı Cully Cavness şunları söyledi:

“Operatöre jeneratörlerimizde kullandığımız gaz için para ödüyoruz ve onlara daha önce gazı sıfıra yaktıkları yerde artan bir gelir akışı sağlıyoruz”

Bitcoin madenciliği operasyonunda Kuzey Amerika’nın en büyüğü olan Crusoe Energy, Kuzey Dakota, Colorado ve Montana’da sistemi dağıttı. Yenilenebilir Bitcoin madenciliği arayışı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sürece güç sağlamak için fosil yakıt kullanmanın çevresel etkisi hakkında yorum yapmasından bu yana yoğunlaştı. Teksas’ın Lone Star Eyaleti, çoğu rüzgar veya güneş enerjisi olan bol, düşük maliyetli yenilenebilir enerjisi nedeniyle bir maden ocağı haline geldi.

Sichuan Madenci Darbesi

ABD’nin aksine Çin’de Bitcoin üretimine darbe üzerine darbe geliyor. Siçuan’da Bitcoin madenciliğini yasaklayan eyalet yönetimi, enerji konusunda sorun yaşamamasına rağmen bu kararı aldı. Hareket, BTC hashrate düşüşü hakkında da yorum yapan sektör çalışanları tarafından not edildi.

Yunnan eyaletindeki bir baskının ardından geçen hafta büyük maden göçü hızlandı ve şimdi Sichuan, Pekin rejiminin emirlerini takip ediyor. BTC hash oranı, Bitinfocharts’a göre 91 EH/s’ye düşerek Kasım 2020’nin başından bu yana en düşük seviyesine düştü.

Bitcoin fiyatı da hafta sonu 36 bin dolardan 34 bin dolara düşerek bir darbe aldı. CoinGecko’ya göre, basının yayınlandığı sırada BTC, gün içinde %3.4 düşüşle 34.530 dolardan işlem görüyordu.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!