featured
haber-baslikları-guncel

9 Mart 2021 Kripto Haber Başlık Özetleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm gün yayınlanan 9 Mart 2021 tarihli kripto haber içeriklerimizin özetleri sizleri. Gün içerisinde önemli haber başlıklarına birlikte bakalım.

Ethereum Dört Adet İyileştirme Protokolü Uygulayacak
14 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen ana ağ lansmanında dört ETH iyileştirmesi uygulanacak. Yükseltilecek ilk test ağı olan Ropsten’in 10 Mart’ta yapılması planlanıyor. Goerli ve Rinkeby ağlarının sırasıyla 17 Mart ve 24 Mart’ta birer haftalık artışlarla yükseltilmesi bekleniyor. Ve ana ağ için 7 Nisan’dan önce Berlin uyumlu bir sürüme yükseltme yapmaları öneriliyor.

Güneydoğu Asya’nın İlk Bitcoin Fonu Başlatıldı
Malezya merkezli BCMG Genesis Bitcoin Fund, Güneydoğu Asya bölgesindeki ilk kurumsal ve resmî Bitcoin fonu oldu. Yapılan açıklamalara göre fon, Asya bölgesinde kripto paralara karşı artan talep doğrultusunda başlatılmaya karar verilmiş.

PayPal, Kripto Para Şirketi Curv’ü Satın Alıyor
Ödeme devi PayPal, kripto varlık girişimlerini artırmak adınakripto para şirketi olan Curv’ü resmen satın alıyor. PayPal yöneticileri yaptıkları açıklamalarda Curv’ü satın almanın yetenek ve teknolojiye yatırım yapma girişiminin bir parçası olduğunu ifade etti.

Kurumsal Alıcılar 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı
Kurumsal şirketlerin ve bankaların Bitcoin edinmesine aracılık eden şirketlerden biri olan NYDIG, BTC yatırım serisiyle 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Yatırımcılar arasında MassMutual, Morgan Stanley gibi dev isimler yer alıyor. NYDIG CEO’su “Bu ortaklıklarla birlikte, kurumsal yatırımcının Bitcoin pazarına girdiğine dair şüphe kalmadı.” diye belirtti.

Borsalardaki BTC Sayısı Giderek Azalıyor
Zincir verisi sağlayıcısı Glassnode’dan elde edilen verilere göre merkezî borsalarda tutulan Bitcoin sayısı son bir yılda yaklaşık %20 oranında düşüş gösterdi. Borsalarda yaratılan bu arz kıtlığı BTC yatırımcılarının yatırımlarını soğuk cüzdanlara çekerek uzun vadeli olarak beklettiklerini gösteriyor.

Galaxy Digital’in ETF’i 9 Mart İtibarıyla Başlıyor
Finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital’in bir yan kuruluşu olan Galaxy Digital Capital Management, pazartesi günü (8 Mart) yaptığı basın açıklamasında CI Galaxy Bitcoin ETF’nin bu hafta ticarete başlayacağını doğruladı.

Ripple CEO’su: SEC Davası Ripple’ı Olumsuz Etkilemedi
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davası nedeniyle Ripple şirketi ortadan kalksa bile XRP’nin ticarete devam edeceğini ifade etti. Ripple ek olarak SEC davasının açılmasından sonraki süreçte merkez bankalarıyla 15 yeni sözleşme imzaladıklarını belirtti.

XRP, Avrupa Merkez Bankasının CBDC’si İçin Kullanılabilir
Avustralya’daki profesyonel bir muhasebe derneği olan CPA Australia’nın yayımladığı raporda, Fransa Merkez Bankasının dijital euro için olası bir platform olarak Ripple ve XRP’yi tartıştığı yazıyor. 

Bloomberg Terminal Altcoin İçeriklerini Artırıyor
Finansal veri şirketi Bloomberg’ün bugün yaptığı açıklamaya göre Bloomberg Terminal ekranında 5 altcoin verisi daha listelenecek. Listelenen coinler arasında Chainlink (LINK) ve Stellar (XLM) da yer alıyor.

Charles Schwab Kripto Para Hizmeti Verecek
Amerika’nın dev finansal hizmetler şirketi Charles Schwab, dijital varlık hizmetleri sunmak için çeşitli kripto para şirketleri ile görüşmelere başladı. 6,8 trilyon dolarlık varlık yöneten firma görüşmeler olumlu olursa yeni hizmetlerin yıl sonuna kadar faaliyete geçeceğini duyurdu.

Norveç Merkezli Şirket Bitcoin Yatırımı Yapacak
Norveçli endüstriyel holding şirketi Aker ASA, 58,6 milyon dolar sermaye ile BTC ve blok zincir yatırımı yapacağı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu. Yapılan basın açıklamasına göre kurulan yeni şirket tüm likit varlıklarını Bitcoin’de tutacak.

Argo Blockchain Madencilik Tesislerini Artırıyor
Halka açık madencilik şirketi Argo Blockchain, madencilik faaliyetlerini genişletmek için Teksas’ta 320 dönümlük arazi satın aldı. Şirket yaptığı açıklamalarda mevcut madencilik kapasitesinin önemli ölçüde artacağını belirtti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!