Kripto Fonları
Kripto Fonları

7-13 Mart En Çok Değer Gören Altcoinler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7-13 Mart tarihleri arasında en fazla değer kazanan altcoin’ler mercek altında. Hangi kripto para birimleri en çok kazandırdı?

Altcoin piyasasında hafta içinde neler yaşandı? En çok hangi altcoinler kazandırdı? Hangi altcoin ne kadar yükseldi?

Kripto para piyasasına ait güncel verileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 7-13 Mart tarihleri arasında, en çok kazandıran altcoin bilgilerini bulabileceğiniz yazı başlıyor. Yazıda yer alan tüm sayılar, yazının yazıldığı andaki değerlerdir.

Waves (WAVES)

Bu haftanın en çok yükselen coini Waves (WAVES) oluyor. CoinGecko verilerine göre WAVES, 24 saatte yüzde 3,3 oranında yükselerek 27 dolar seviyesine ulaştı. Son 7 günde ise yüzde 57,4 oranında yükselerek, bu haftanın en çok yükselen coini oldu.

Kullanıcılara kendi özel tokenlerini oluşturma fırsatı sağlamak için geliştirilmiş bir blockchain platformu olan Waves’in CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 2,7 milyar dolar.

THORChain (RUNE)

Bu haftanın en çok yükselen ikinci tokeni THORChain (RUNE). CoinGecko verilerine göre RUNE, 24 saatte yüzde 7, son bir haftada ise yüzde 35,9 yükselerek 6,52 dolara yükseldi.

THORChain teknolojisine güç sağlayan ve networkun güvenliğini yerine getirmek için gereken ekonomik teşvikleri uygulayan RUNE’in, CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 1,959 milyar dolar.

Zcash (ZEC)

Bu haftanın en çok yükselen üçüncü coini Zcash (ZEC). CoinGecko verilerine göre, 24 saatte yüzde 1,7 düşerken, son bir haftada yüzde 26,3 yükselen ZEC, 147,09 dolar seviyesine ulaştı.

Kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlamak için kriptografi kullanan, gizlilik odaklı ve tüm ekonomik sektörlerle uyumlu olmayı hedefleyen ZEC’in CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 1,797 milyar dolar.

Stacks (STX)

Bu haftanın en çok yükselen dördüncü coini Stacks (STX) oluyor. CoinGecko verilerine göre, 24 saatte yüzde 5,4 düşen, ancak son bir haftada yüzde 12,7 yüksen STX, 1,29 dolar seviyesine ulaştı.

Akıllı sözleşme (smart contract) ve merkeziyetsiz uygulamaları (DApp) Bitcoin ağına getirmek üzere tasarlanmış, birinci katman (Layer 1) blockchain protokolü olan STX’in, CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 1,355 milyar dolar.

Monero (XMR)

Bu haftanın en çok yükselen beşinci coini XMR oluyor. CoinmarketCap verilerine göre XMR, 24 saatte yüzde 4,5, son bir haftada ise yüzde 12,7 yükselerek 186,45 dolar seviyesine ulaştı.

Monero projesi 2014 yılında piyasaya sürüldü. Yaklaşık 7 yıldır piyasada yer alan Monero’nun amacı oldukça basit: işlemlerin gizli ve anonim olarak gerçekleşmesini sağlamak.

CoinGecko verilerine göre XMR, yaklaşık 3,371 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!