a
r
r

4005 adet Chainlink kaybeden kullanıcı

Bir kripto para yatırımcısı, 50 bin dolar eden ve tüm birikimi olan 4005 adet Chainlink (LINK) tokenını küçük bir hata sonucunda kaybetti.

Bir kripto para yatırımcısı, 50 bin dolar eden ve tüm birikimi olan 4005 adet Chainlink (LINK) tokenını küçük bir hata sonucunda kaybetti.

Birçok platformda sesini duyurmaya çalışan yatırımcı, kripto para topluluğu tarafından büyük destek gördü ve açılan bağışla birlikte 11 bin dolar toplamayı başardı. İşte tüm birikimini küçük bir hata ile kaybeden yatırımcının hikayesi.

Kripto para yatırımcısı Dawid (kullanıcı adı D13Kabani), 50 bin dolar değerindeki 4005 LINK tokenını Binance cüzdanı yerine yanlışlıkla Ethereum blockchain ağında bulunan Aavegotchi (GHST) akıllı sözleşmesine gönderdi. İşlemin onaylandığını ancak sonrasında desteklenmediğini fark eden yatırımcı için her şey çok geçti. 50 bin dolarını kaybeden D13Kabani, Twitter’da başına gelenleri anlattı:

“Binance cüzdan adresine 4000 LINK göndermek istedim ve yaparken acele ettim. İşlem için kopyaladığım adres GSHT staking sözleşmesi adresiydi. İşlem onaylandı ancak desteklenmiyordu ve param kayboldu. Bu işi 4 yıldır yapıyorum, ilk defa böyle bir hata yaptım.”

Üzüntüsünü dile getiren yatırımcı, github platformunda da yaşadığı bu talihsiz olayı anlattı ve yardım eden kişiye 13 bin dolar değerinde 1000 LINK vereceğini söyledi. Kullanıcılar, yatırımcıya yardım etmek için makaleler ve çeşitli bilgiler paylaştı.

Aavegotchi imdadına yetişti

Aavegotchi, Twitter’da Dawid için bağış kampanyası başlattıklarını duyurdu. Toplanan bağışların noel günü kendisine teslim edileceği söylendi ve bağış linki paylaşıldı. Aavegotchi’nin blog gönderisinde de kendisine yer bulan bu olay için “teknik bir hata yaşanmış olsa da topluluk olarak yardım edemeyeceğimiz anlamına gelmez” diyerek bağış kampanyasını oradan da duyurdular.

Aavegotchi akıllı sözleşmesinin yazılımcısı Nick Mudge da D13Kabani’nin yaşadığı olayı öğrendi ve Twitter’da konuyla ilgili paylaşım yaptı. Mudge, “Birisi yanlışlıkla GSHT akıllı sözleşmesine 4000 LINK gönderdi. Gönderen kişi parasını geri istiyor ve yardım edene 1000 LINK vermeyi teklif ediyor.” dedi.

Bu paylaşımla birlikte Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den yapılan işlemi geri alması için yardım etmesi de istendi ancak Buterin cevap vermedi. Ardından Nick Mudge, Reddit’te bağış toplanması için bir başlık açtı ve yatırımcının yaşadığı talihsiz durumu aktardı. Mudge, “Hadi şu tatil zamanında biraz insanlığımızı gösterelim ve Dawid’e yardım edelim.” dedi.

Mutlu son!

Kripto para topluluğu ve Aavegotchi ekibinin desteğiyle, Dawid 11 bin dolar toplamayı başardı. Sevincini dile getiren yatırımcı, “Sevgili dostlarım, kripto topluluğu ve Aavegotchi! Bugün bana ve aileme gösterilen bu destek beni çok şaşırttı. Bu bağış gerçekten çok büyük.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (5)
 • Remzi
  7 ay önce
  0 0

  Bizde yaşansa alay dalgası olmuştu. Olabilir herkesin başına gelecek durum

 • şevval
  7 ay önce
  0 0

  insanlarda dayanışma diye birşey var. tamamını toplayamamış olsalar bile kısmen telafi niteliğinde ilaç gibi gelmiştir bağış. Kripto Para sektöründe aktif kullananlar ne kadar dikkatli olsada bazı hatalar ne yazık ki olabiliyor ve bu hatalar çok fazla zarara yol acabiliyor insanlara.

 • mustaff
  7 ay önce
  0 0

  böle bir dikkatsizliği benim mantığım almıyor, nasıl beceriyorlar böyle hatayı merak ediyorum

 • cenkk-btc
  7 ay önce
  0 0

  adamın mallığından Vitalik Buter ne yapsın allah aşkına, bunlarda iyice saçmalamış. üstüne bir bardak su iç geç

 • Sen ezbere cüzdan kullanırsan olur böyle ama Binanceden cüzdan yerine Ethereum içerisinden farklı bir cüzdan göndermeyide nasıl başarmış gerçekten çok merak ediyorum. Mal diyincede millet kızıyor.

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.