featured

2023’te Yatırım yapılacak en iyi kripto Para Birimleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılın başından bu yana, kripto para birimlerinin çoğunun fiyatları önemli ölçüde azaldı ve şu anda tüm pazar düşüş eğiliminde. Ancak bu, özellikle bazılarının gelecek yıl büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorsanız, kripto para birimi yatırımları yapmanızı engellemeli mi? Kesinlikle hayır!

Bu yazıda, bize göre 2023’te potansiyel olarak patlayabilecek en iyi kripto para birimlerinin bir özetini sunacağız. Öyleyse başlayalım!

Yatırım için bir kripto seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bununla birlikte, kripto para birimleri listesine geçmeden önce, yatırımınız için dijital bir varlık seçmenin bazı temel kriterlerine bir göz atalım. Elbette, bu kriterleri takip etmek önemlidir; Ancak bu size yakın bir başarıyı garanti etmez ve kripto dünyası, gerçek hayattaki kullanım durumlarında memecoinlerin para birimlerinden daha fazla değere sahip olabileceği oldukça öngörülemeyen bir yer olmaya devam ettiğinden, her şeyi bekleyebilirsiniz.

Yine de, riskleri en aza indirmek ve belirli bir güven düzeyine sahip olmak istiyorsanız, her zaman aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalısınız:

Yardımcı Program ve Tokenomik

Tokenomik, projenin altında yatan ekonomiyi ifade eder. Tokenomik, yatırımcıları ve tüccarları kar elde etmeye, elde tutmaya, satmaya ve ardından dip’i daha sonra satın almaya teşvik eden başlıca nedenlerden biridir.

Bu da bir projenin sahip olduğu gerçekçi bir kullanım durumunu ifade eder. Gerçek hayatta faydası olan dijital varlıkların başarılı olma, daha fazla yatırımcının parasını çekme ve zaman içinde değer kazanma olasılığı çok daha yüksektir.

Teknoloji

Mevcut kripto sorunlarını çözebilecek yenilikler veya benzersiz teknolojiler sunabilen dijital varlıkların, kripto dünyasına yeni bir şey sağlayamayan madeni paralardan daha başarılı olma ve gelecekte gelişme şansı daha yüksektir.

Bir proje, çok daha ileri teknolojiye ve gerçekçi kullanım durumlarına sahip rakipleriyle rekabet edemezse, o zaman nasıl dikkat çekecek ve uzun vadede hayatta kalacak?

Geliştirme ekibi ve projeleri

Kripto para birimi endüstrisi hala biraz “yeşil” ve gelişmekte olduğundan, bu seçenek zaman zaman kullanılamayabilir. Bazı ekipler ve geliştiriciler önceden projelerden yoksun olabilir ve bazen tüm ekip anonim kalmayı tercih edebilir, bu da bir projenin arkasında kimin olduğunu belirlemeyi imkansız hale getirir.

Ancak proje, her şeyi doğru yapabileceklerini kanıtlamış deneyimli bir ekipten geliyorsa, bu kesinlikle yatırımcılar için yeşil bir bayrak olmalıdır.

Teknik İnceleme ve Yol Haritası

Projenin teknik incelemesi ve yol haritası, bir madeni paranın veya jetonun uzun vadeli değerini belirlemek için gerekli parçalardır. Sağlam ve güvenilir bir kripto projesi her zaman ayrıntılı ve iyi yapılandırılmış bir teknik incelemeye ve yol haritasına sahip olacaktır.

Uygun bir teknik inceleme, potansiyel değerini değerlendirebilmeniz için bir projenin konsepti hakkında teknik bilgi sağlamalı ve bir yol haritası, bir kripto projesinin gelecekte nasıl gelişmeyi planladığını özetlemelidir.

Yatırımcılar ve Ortaklıklar

Mümkün olması durumunda, projenin zaten yatırımcıları olup olmadığını belirleyin. Eğer öyleyse, kim oldukları hakkında daha fazla bilgi edinin. Projeye zaten tanınmış yatırım firmaları veya büyük yatırımcılar tarafından yatırım yapılmışsa bu iyi bir işarettir. Bu, gereken özeni gösterdikleri ve projenin başarısına inandıkları anlamına gelir.

Ayrıca, gelecek vaat eden projelerin “geleneksel” finans kurumlarından büyük markalar ve teknoloji şirketleri ile ortaklıkları da var. Bu aynı zamanda ek bir güven katmanı sağlayabilir.

2023 için şimdi Satın Alınabilecek en iyi paralar

2023’te potansiyel olarak değer kazanabilecek bir kripto arıyorsanız, bu dijital varlıklar listesi size bazı fikirler sağlayabilir. Bu kripto para birimlerinin bazıları şu ana kadar kendilerini güvenilir ve başarılı olarak kanıtlamışlardır (elbette iniş ve çıkışlarla). Bunu göz önünde bulundurarak, düşünmeniz gerektiğine inandığımız 7 proje.

Bitcoin

Dünyanın bir numaralı kripto parası olmadan listemize nasıl başlayabiliriz? Diğer kripto para birimlerinden daha yüksek olan piyasa değeri nedeniyle Bitcoin’in neden liderliğe sahip olduğu aşikar.

Son on yıl Bitcoin’in daha da güçlendiğini gösterdi. Son on yılda binlerce yeni madeni para geliştirilmiş olsa da Bitcoin’in konumu değişmedi ve geleceği hala umut verici görünüyor.

Bitcoin, devam eden düşüş eğilimi nedeniyle değer kaybetmiş olsa da, hala bir numaralı kripto para birimi olarak yerini koruyor ve başka hiçbir dijital varlık bu tür sonuçlarla övünemiyor.

Bunun da ötesinde, Bitcoin’in on yıldan fazla bir süredir bizimle birlikte olması, onu henüz yatırımcıların güvenini kazanmamış, yakın zamanda geliştirilen projelerden daha güvenilir bir yatırım gibi gösteriyor. Bitcoin hala toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %40’ına sahip, bu nedenle tam hakimiyeti nedeniyle kripto pazarının ana itici gücü olmaya devam ediyor.

Ethereum

Ethereum, tıpkı Bitcoin gibi, herhangi bir tanıtıma ihtiyaç duymaz, çünkü blockchain ağı, kripto dünyasının her yerindeki merkezi olmayan uygulama geliştiricileri için gidilecek yer haline gelmiştir. Ethereum açık kaynaklı bir platform olarak geliştirildiğinden, Sushiswap gibi dex’lerden Axie Infinity gibi Gamefi’ye kadar kodlamayı bilen herkes kendi dapp’lerini geliştirebilir.

Ethereum şu anda piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimidir ve kripto cüzdanlarından NFT’LERE kadar her türlü DeFi projesi için en popüler platformdur.

Kullanım durumları ve kitlesel mitingleri göz önüne alındığında, Ethereum şüphesiz şu anda satın alınacak en sıcak kriptolar dan biridir.

Ethereum’un gaz ücretleri yıllardır tüccarlar ve yatırımcılar için büyük bir baş ağrısı olmasına rağmen, Ethereum 2.0 adı verilen son yükseltme nedeniyle işler daha iyi gitti. 2022’nin sonlarında gerçekleşen Ethereum Birleştirme yükseltmesi, Ethereum’u bir proof-of-stake protokolüne geçirdi. Bu, blok zincirinin ölçeklendirme yeteneğini büyük ölçüde geliştirdi ve maliyetleri düşürdü. Bu yükseltme, önümüzdeki aylarda Ethereum’u satın almayı seçen kişi sayısında artışa neden olabilir.

Dalgacık

Ripple, kripto para biriminden euro gibi geleneksel itibari para birimlerine kadar her türlü paranın hızlı ve sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlayan eşler arası, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir platformdur. ve dollars.So teknoloji ve kullanım durumları açısından Ripple, onu büyütmek için fazlasıyla potansiyele sahip.

Bununla birlikte, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile hala bir mahkeme savaşı var ve şu ana kadar ne zaman biteceği hala belirsiz. SEC, davasını Aralık 2020’de başlattı ve bu, xrp’nin 2021 boğa piyasasındaki diğer tokenlere kaybetmesine neden oldu. Madeni para, Coinbase gibi borsalardan bile askıya alındı ve sonuç olarak yatırımcılar uzak durdu.

Ripple’daki hukuk ve yürütme ekipleri son zamanlarda çok iyimserdi ve sec’in bu savaşı kazanamayacağına inanıyor gibi görünüyor. Ripple’ın kazanması durumunda, 2023’te önemli bir ralli bekleyebilir.

Ripple, çok sayıda tanınmış kurum, banka ve şirketle iş birliği yapıyor. Müşterilerinin sadece birkaçı Bank of America, American Express, Western Union, MoneyGram ve Kanada Kraliyet Bankası’dır. Sadece bu gerçekle Ripple’ın xrp’nin mümkün olduğunca yaygın kullanılmasını istediği sonucuna varabiliriz. Ve bu, erişim ne kadar büyükse, yatırımcıların onu satın almaya olan ilgisinin o kadar artarak genel değerini artırdığı anlamına gelir.

Huobi Belirteci

Muhtemelen Binance’in kendi yerel jetonu olduğunu biliyorsunuzdur – Binance Coin. Bununla birlikte, Huobi’nin kendi belirteci olan Huobi Belirteci (HT) de vardır.

Huobi, 2013 yılında kurulan Seyşeller merkezli bir kripto para borsasıdır. Borsa ilk olarak Çin pazarına yönelikti, ancak şimdi dünya çapında mevcut. Ticaret hacmine göre en eski ve en büyük kripto para borsalarından biridir.

Huobi Tokeni, Huobi Exchange kullanıcılarının deneyimlerini, işlem ücretlerini düşürmenin, yeni kripto para birimlerine erişmenin ve platformun geleceği hakkındaki kararlara oy vermenin yeni yollarıyla geliştirmeyi amaçlıyor.

Huobi Token bir parçasıdır Merkezi olmayan borç verme, kripto cüzdanlar, kazan-kazan oyunları ve borçlanma platformları gibi DeFi uygulamalarına ev sahipliği yapan Huobi Eko Zinciri. Aslında, iyi bilinen bir borsa tabanlı blok zinciri olan Binance Akıllı Zinciri ve Eko Zinciri nispeten benzerdir.

HT, arka uçta hemen hemen Binance Coin (BNB) gibi işlev gören bir ERC-20 belirtecidir. Ayrıca, bnb’nin geri alım veya madeni para yakma stratejisiyle karşılaştırılabilir tokenomikler kullanır. Bu stratejiyi kullanan Huobi, ht’yi ağdan geri almak ve değerini artırmak için dolaşımdan çıkarmak için sözleşmelerden elde edilen gelirin %20’sini kullanıyor. varlığın değeri

Şimdiye kadar, Huobi Token’in Binance Coin gibi büyük yapma şansı olabilir gibi görünüyor. Bununla birlikte, başarısı kesinlikle Huobi değişiminin genel başarısı ile bağlantılıdır, bu nedenle büyümeye ve gelişmeye devam ederse, ht’nin de büyümesini bekleyebiliriz.

Zincir bağlantı

Chainlink, yerel bir para birimi olan LİNK, ERC-677 standardının bir uzantısı olan bir ERC-20 belirteci olan Ethereum üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir blockchain oracle ağıdır.

Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağı, dışarıdaki herhangi bir blok zincirinin zincir dışı verilere tamamen güvenilir, güvenli ve verimli bir şekilde güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayan açık kaynaklı bir teknoloji altyapısını temsil eder. Bu yüzden buna “Zincir Bağlantısı” denir: zincirlerin bağlanmasına izin verir.

Chainlink, blockchain teknolojisinin güvenlik ve güvenilirlik garantilerini korurken gerçek dünya verilerine ve zincir dışı hesaplamalara erişime izin vererek akıllı sözleşme yeteneklerini önemli ölçüde genişletir. Çok sayıda güvenilir ortağı olan veri işleme alanında önemli bir oyuncudurlar.

Şu anda, Chainlink ekosistemine katılan ve sonuç olarak benimsemelerini artıran 1.600’den fazla proje var.

Binance Coin’in

Binance Coin veya BNB, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokenidir.

Binance ekosistemi, Binance borsasının ötesine uzanır ve ayrıca Binance Zinciri, Binance Akıllı Zinciri (BSC), Binance Akademisi, Güven Cüzdanı, Binance Araştırması ve Binance Launchpad projelerini içerir.

Binance’in bnb’yi daha değerli hale getirmek için aldığı önlemlerden biri, her çeyrekte karlarının %20’sine eşit bir miktar alıp yakarak jeton sayısını azaltmak. Borsa, sadece 100 milyon kalana kadar BNB’Yİ tüketmeye devam edecek.Yatırımcılar, Binance borsasında ve diğer platformlardaki hizmetler için alım satım ve listeleme ücretlerini ödemek için kullandıkça madalyonun değeri zaten artıyor.

Enjin’in

Enjin Coin, kripto dünyasından “çevrimiçi olarak en büyük oyun topluluğu platformu olmayı hedefleyen GameFi odaklı bir projedir.”Aslında Enjin ekibi, Ethereum blok zincirinde video oyunu belirteçlerini tanımlamak için mevcut standart olan ERC-1155’i yaratan ekip. Enjin, entegrasyonların hızlı bir şekilde dağıtımını kolaylaştırmak için yazılım geliştirme kitlerini (SDK’lar) geliştiricilere dağıtır. games.

As oyuncular ve tüccarlar için Enjin Coin’i para birimi olarak kullanabilir ve NFT’LERİ satın almak, satmak ve takas etmek için Enjin cüzdanını kullanabilirler. Örneğin, MMORPG oyuncuları Enjin’de birden fazla oyunda kullanılabilen ve çevrimiçi bir pazarda kolayca takas edilebilen veya satılabilen bir ürün satın alabilirler.

Şu anda, düşüş eğilimi nedeniyle, kripto dünyasının GameFi ve NFT segmentleri önemli ölçüde düştü, inkar edemezsiniz. Ancak yükseliş trendi yeniden başladığında bu segmentlerin tıpkı 2020 ve 2021’de olduğu gibi yeniden gelişmesini bekleyebiliriz.

Koruma

Sandbox oyunu, kendi yerel jetonu olan SAND olan Ethereum blok zincirine dayanan merkezi olmayan bir NFT oyun meta evrenidir. Görsel olarak bana son derece popüler iki PC oyunu olan Minecraft veya Roblox’u hatırlatıyor ve sanal dünyaları 3D bloklardan oluşuyor. Oyun, GameFi ve metaverse alanlarındaki en kapsamlı ve tanınmış projelerden biridir.


Sandbox oyunu, tüm oyun evreninin ve oyun içi içeriğin oyuncular tarafından oluşturulduğu ve sürdürüldüğü GameFi projelerinden biridir. Oyunu oynar ve oyun sırasında NFT alırsınız, daha sonra kripto para birimi için pazarda işlem yaparsınız.


Sanal alan üç benzersiz özellik sunar: Kullanıcıların kendi nft’lerini oluşturmasına ve bunları oyuna içe aktarmasına olanak tanıyan bir yazılım olan VoxEdit; kullanıcıların arazileri, avatarları ve oyun varlıklarını alıp satabilecekleri bir pazar yeri; ve kullanıcıların 3D voksel kullanarak mini oyunlar oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım olan game maker topluluk tarafından yaratılan sanat.


Sanal alan oyunu, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), oyun ve ekonomi arasında çok derin bir entegrasyon düzeyi sunabilir ve buna eşdeğer bir şey bulmak zordur.

Güven Cüzdanı Belirteci

Trust Wallet muhtemelen dünyanın en iyi ve tanınmış kripto cüzdanlarından biridir. Binance Akıllı Zincirinde TWT senedi altında kendi jetonunu başlattı. Dahası, Binance’in Trust Wallet’ı satın almasından çok önce ve projeyi aktif olarak destekliyor ve tanıtıyor. Dolayısıyla dünyanın en büyük kripto borsası karşısında yedeğe sahip olmak, birçok projenin eksik olduğu büyük bir avantaj.


Trust Wallet yıllardır piyasada ve kalitesi, güvenliği ve kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle tüccarlar ve yatırımcılardan tanınırlık kazandı.

Aslında, TWT bu yıl boyunca oldukça başarılı oldu, en azından diğer birçok kripto para biriminden çok daha iyi.

Shiba Inu’nun

Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020’de “merkezi olmayan topluluk oluşturma deneyi ” olarak başlatıldı.” Bunu takiben, shib’in fiyatı yüzde milyonlarca fırladı (2021’de %46.000.000) ve Shiba Inu’yu dünya çapında kripto para birimi projelerinin en üst kademesine taşıdı. Bu, kripto para birimleri tarihindeki en etkileyici pazar çalışmalarından biriydi. Tüm kripto topluluğu, basit bir meme madalyonunun başlangıçta olduğundan çok daha büyük bir şeye dönüşmesini izliyordu.

Son birkaç yılda Shiba Inu anonim ekibi, NFT’LER, staking, Shiba Eternity kazançlı mobil oyun, DEX ve daha fazlasını içeren benzersiz bir ekosistem yarattı. more.


It görünüşe göre Shiba Inu ekibi yakın zamanda teslimatı durdurmayı planlamıyor ve Shiba Inu’nun ekosisteminin gelişimi ve topluluk gelecekte de devam edecek, bu nedenle madeni paraların fiyatı şu anda uygun olduğundan Shiba Inu sağlam bir yatırım olabilir.

Netice

Kripto dünyasında her zaman olduğu gibi, bir kripto projesinin kapsamlı bir analizi çok zaman ve sabır gerektirir ve hiç kimse size yatırımınızdan %100 getiri sözü veremez.

Kripto kışının sonsuza dek süreceği görülse bile, yükseliş trendi sonunda yerini alacak. Ve hey, ayı uyandığında, portföyünüzü farklı projelerle doldurmak için harika bir fırsat, bu yüzden piyasa bir U dönüşü yaptığında, yığılmış ve hazır olacaksınız.

Bununla birlikte TradeSanta ile futures trading bot ve smart trading bot daha hızlı işlem yaparak, en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Kaynak: Hazırlamış olduğumuz içerik “2023’te Yatırım yapılacak en iyi kripto Para Birimleri

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!