a
r
r

12 Şubat Çin Yeni Yılı Bitcoin Satışları Etkileyebilir

Yeni analize göre 12 Şubat'taki Çin Yeni Yılı, Bitcoin fiyatına dolaylı bir etkide bulunabilir ve piyasada satışı tetikleyebilir.

Yeni analize göre 12 Şubat’taki Çin Yeni Yılı, Bitcoin fiyatına dolaylı bir etkide bulunabilir ve piyasada satışı tetikleyebilir.

Kripto para yatırım şirketi Stack Funds’ın 28 Ocak tarihli raporuna göre Bitcoin fiyatı üzerindeki mevcut satış baskısı, Asyalı madencilerin yaklaşan yeni yıl bayramı öncesinde birikimlerini giderek daha çok satması nedeniyle kısa vadede sürebilir.

Stack Funds Araştırma Başkanı Lennard Neo, küresel Bitcoin madencilik havuzlarının yüzde 60’tan fazlasının Çin’de yer alması nedeniyle Çinli madencilerden çok fazla satış baskısı geldiğini ileri sürdü.

Araştırmacı, Madenci Pozisyonu Endeksi‘nin (MPI) son zamanlarda büyük bir artış gösterdiğini ve Bitcoin fiyatında geri çekilmeye işaret ettiğini belirtti.

Neo devam eden satışların yaklaşan yeni yıl tatili ile kesiştiğini ve bu nedenle dip fiyatın henüz görülmediğini söyledi:

“Çin Yeni Yılı’nın yaklaşmasıyla birlikte bu satış baskısının kısa vadede sürmesini ve piyasa katılımcılarına iyi giriş fırsatları sunmasını bekliyoruz […] Bu dalgalanmanın önümüzdeki haftalarda da süreceğini ve Bitcoin fiyat düzeltmesine daha fazla baskı yapacağını düşünüyoruz.” 

Son 24 saat içerisinde yüzde 2 artış gösteren Bitcoin, Yayın saati itibarıyla 31.691 dolardan işlem görüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.