Canlı Bitcoin Fiyatı ve Grafiği 2022

Bitcoin fiyatları ve grafiği 2022 Canlı BTC coin anlık fiyatlarını gerçek zamanlı olarak takip edin ve bitcoin verilerine ulaşın.

Bitcoin TradingView Grafiği

Powered by TradingView

Bitcoin Hacim Grafiği

Peki Bitcoin Anlamı Nedir

Herhangi bir merkez bankasına veya tek bir yöneticiye bağlı olmamasıyla da bilinen Bitcoin, aracılara ihtiyaç duyulmadan bitcoin ağında kullanıcıdan kullanıcıya transfer edilebilen, merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Üretilebilecek en fazla Bitcoin sayısı genesis blokta belirtilerek 21 milyonla sınırlandırılmıştır. İlk Bitcoin transferi Satoshi Nakamato’ya geliştirmesi için ona yardım sağlayan kriptograf Hal Finney arasında gerçekleşmiştir.

Bitcoin BTC Dominance Nedir

Piyasa hakimiyeti diğer anlamıyla dominance; bir kripto paranın piyasa değerini, kripto para piyasasının genel değerine oranlayarak hesaplamaktadır. Bitcoin DominanceBTC‘nin toplam piyasa değerinin kripto para piyasasının genel değerine oranlanması ile hesaplanan bir enformasyondur.

Bitcoin Dominance Hesaplama

BTC Dominance Hesaplama Formülü ise; Bitcoin piyasa değeri ÷ Toplam kripto piyasa değeri = Bitcoin Dominance oranı karşımıza çıkar.

Bitcoin fiyatı içeriğinde ve burada yer alan herhangi bir bilgi, sadece bilgi verme amaçlıdır ve içerikte atıfta bulunulan herhangi bir menkul değer, finansal ürün veya aracın satın alınması, satılması veya elde tutulması için ilkbitcoin.com tarafından verilmiş bir tavsiye niteliğinde değildir. Ayrıca bitcoin yatırım önerisi, finansal öneri, takas önerisi veya diğer herhangi türde bir öneri teşkil etmez. Sunulan veriler, ilkbitcoin.com ve diğer kripto borsalarında takas edilen varlıkları yansıtabilir. Bitcoin fiyatı ve belirli içerikler, ilkbitcoin.com veya onun iştirakleri ile ilişkisi olmayan üçüncü taraflarca hazırlanmıştır. ilkbitcoin.com bu tür içeriklerden sorumlu değildir. ilkbitcoin.com, içerikteki herhangi bir hata veya gecikmeden ya da herhangi bir içeriğe bağlı olarak gerçekleştirilen eylemlerden sorumlu değildir. Gösterilen kripto para fiyatları sadece örnek amaçlıdır. Güncel bitcoin ve altcoin fiyatları ve ilgili istatistikler değişiklik gösterebilir.

www.ilkbitcoin.com sorumluluk reddi beyanı
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!